e-Article
'e-Article'
searched 16results | List
1~10
Academic Journal
Ilias I. Siempos; Andre C. Kalil; Drifa Belhadi; Viviane Cordeiro Veiga; Alexandre Biasi Cavalcanti; Westyn Branch-Elliman; Eleni Papoutsi; Konstantinos Gkirgkiris; Nikoleta A. Xixi; Anastasia Kotanidou; Olivier Hermine; Raphaël Porcher; Xavier Mariette; Philippe Ravaud; Serge Bureau; Maxime Dougados; Matthieu Resche-Rigon; Pierre-Louis Tharaux; Annick Tibi; Elie Azoulay; Jacques Cadranel; Joseph Emmerich; Muriel Fartoukh; Bertrand Guidet; Marc Humbert; Karine Lacombe; Matthieu Mahevas; Frédéric Pene; Valerie Pourchet-Martinez; Frédéric Schlemmer; Yazdan Yazdanpanah; Gabriel Baron; Elodie Perrodeau; Damien Vanhoye; Cécile Kedzia; Lauren Demerville; Anne Gysembergh-Houal; Alexandre Bourgoin; Nabil Raked; Lakhdar Mameri; Claire Montlahuc; Lucie Biard; St.phanie Alary; Samir Hamiria; Thinhinane Bariz; Hala Semri; Dhiaa Meriem Hai; Moustafa Benafla; Mohamed Belloul; Pernelle Vauboin; Saskia Flamand; Claire Pacheco; Anouk Walter-Petrich; Emilia Stan; Souad Benarab; Corine Nyanou; Robin Charreteur; Céline Dupre; Kévin Cardet; Blandine Lehmann; Kamyl Baghli; Claire Madelaine; Eric D'Ortenzio; Oriane Puéchal; Caroline Semaille; Laurent Savale; Anatole Harrois; Samy Figueiredo; Jacques Duranteau; Nadia Anguel; Arthur Pavot; Xavier Monnet; Christian Richard; Jean-Louis Teboul; Philippe Durand; Pierre Tissieres; Mitja Jevnikar; David Montani; Stephan Pavy; Gaétane Nocturne; Samuel Bitoun; Nicolas Noel; Olivier Lambotte; Lelia Escaut; Stephane Jauréguiberry; Elodie Baudry; Christiane Verny; Edouard Lefevre; Mohamad Zaidan; Domitille Molinari; Gaël Leprun; Alain Fourreau; Laurent Cylly; Lamiae Grimaldi; Myriam Virlouvet; Ramdane Meftali; Soléne Fabre; Marion Licois; Asmaa Mamoune; Yacine Boudali; Clotilde Le Tiec; Céline Verstuyft; Anne-Marie Roques; Sophie Georgin-Lavialle; Patricia Senet; Gilles Pialoux; Angele Soria; Antoine Parrot; Helene François; Nathalie Rozensztajn; Emmanuelle Blin; Pascaline Choinier; Juliette Camuset; Jean-Simon Rech; Antony Canellas; Camille Rolland-Debord; Nadege Lemarié; Nicolas Belaube; Marine Nadal; Martin Siguier; Camille Petit-Hoang; Julie Chas; Elodie Drouet; Matthieu Lemoine; Audrey Phibel; Lucie Aunay; Eliane Bertrand; Sylviane Ravato; Marie Vayssettes; Anne Adda; Celine Wilpotte; Pélagie Thibaut; Julie Fillon; Isabelle Debrix; Soraya Fellahi; Jean-Philippe Bastard; Guillaume Lefévre; Jacques-Eric Gottenberg; Yves Hansmann; Frédéric Blanc; Sophie Ohlmann-Caillard; Vincent Castelain; Emmanuel Chatelus; Eva Chatron; Olivier Collange; François Danion; Frédéric De Blay; Pierre Diemunsch; Sophie Diemunsch; Renaud Felten; Bernard Goichot; Valentin Greigert; Aurelien Guffroy; Bob Heger; Charlotte Kaeuffer; Loic Kassegne; Anne Sophie Korganow; Pierrick Le Borgne; Nicolas Lefebvre; Paul-Michel Mertes; Eric Noll; Mathieu Oberlin; Vincent Poindron; Julien Pottecher; Yvon Ruch; François Weill; Nicolas Meyer; Emmanuel Andres; Eric Demonsant; Hakim Tayebi; Gabriel Nisand; Stéphane Brin; Cédric Sublon; Guillaume Becker; Anne Hutt; Tristan Martin; Sophie Bayer; Catherine Metzger; Arsene Mekinian; Noémie Abisror; Amir Adedjouma; Diane Bollens; Marion Bonneton; Nathalie Bourcicaux; Anne Bourrier; Maria Chauchard Thibault Chiarabiani; Doroth.e Chopin; Jonathan Cohen; Ines Devred; Bruno Donadille; Olivier Fain; Geoffrey Hariri; Vincent Jachiet; Patrick Ingliz; Marc Garnier; Marc Gatfosse; Etienne Ghrenassia; Delphine Gobert; Jessica Krause le Garrec; Cecilia Landman; Jean Remy Lavillegrand; Benedicte Lefebvre; Thibault Mahevas; Sandie Mazerand; Jean Luc Meynard; Marjolaine Morgand; Zineb Ouaz.ne; Jerome Pacanowski; S.bastien Riviere; Philippe Seksik; Harry Sokol; Heithem Soliman; Nadia Valin; Thomas Urbina; Chloé McAvoy; Maria Pereira Miranda; Gladys Aratus; Laurence Berard; Tabassome Simon; Anne Daguenel Nguyen; Elise Girault; Cl.mentine Mayala-Kanda; Marie Antignac; Céline Leplay; Jean-Benoit Arlet; Jean-Luc Diehl; Florence Bellenfant; Anne Blanchard; Alexandre Buffet; Bernard Cholley; Antoine Fayol; Edouard Flamarion; Anne Godier; Thomas Gorget; Sophie-Rym Hamada; Caroline Hauw-Berlemont; Jean-Sébastien Hulot; David Lebeaux; Marine Livrozet; Adrien Michon; Arthur Neuschwander; Marie-Aude Pennet; Benjamin Planquette; Brigitte Ranque; Olivier Sanchez; Geoffroy Volle; Sandrine Briois; Mathias Cornic; Virginie Elisee; Jesuthasan Denis; Juliette Djadi-Prat; Pauline Jouany; Ramon Junquera; Mickael Henriques; Amina Kebir; Isabelle Lehir; Jeanne Meunier; Florence Patin; Val.rie Paquet; Anne Tréhan; Véronique Vigna; Brigitte Sabatier; Damien Bergerot; Charléne Jouve; Camille Knosp; Olivia Lenoir; Nassim Mahtal; Léa Resmini; Xavier Lescure; Jade Ghosn; Antoine Bachelard; Anne Rachline; Valentina Isernia; Bao-chau; Phung; Dorothée Vallois; Aurelie Sautereau; Catherine Neukrich; Antoine Dossier; Raphaël Borie; Bruno Crestani; Gregory Ducrocq; Philippe Gabriel Steg; Philippe Dieude; Thomas Papo; Estelle Marcault; Marhaba Chaudhry; Charléne Da Silveira; Annabelle Metois; Ismahan Mahenni; Meriam Meziani; Cyndie Nilusmas; Sylvie Le Gac; Awa Ndiaye; Fran.oise Louni; Malikhone Chansombat; Zelie Julia; Solaya Chalal; Lynda Chalal; Laura Kramer; Jeniffer Le Grand; Kafif Ouifiya; Valentine Piquard; Sarah Tubiana; Yann Nguyen; Vasco Honsel; Emmanuel Weiss; Anais Codorniu; Virginie Zarrouk; Victoire de Lastours; Matthieu Uzzan; Naura Gamany; Agathe Claveirole; Alexandre Navid; Tiffanie Fouque; Yonathan Cohen; Maya Lupo; Constance Gilles; Roza Rahli; Zeina Louis; David Boutboul; Lionel Galicier; Yaël Amara; Gabrielle Archer; Amira Benattia; Anne Bergeron; Louise Bondeelle; Nathalie de Castro; Melissa Clément; Michaël Darmon; Blandine Denis; Clairelyne Dupin; Elsa Feredj; Delphine Feyeux; Adrien Joseph; Etienne Lenglin; Pierre Le Guen; Geoffroy Liégeon; Gwenaël Lorillon; Asma Mabrouki; Eric Mariotte; Grégoire Martin de Frémont; Adrien Mirouse; Jean-Michel Molina; Régis Peffault de Latour; Eric Oksenhendler; Julien Saussereau; Abdellatif Tazi; Jean-Jacques Tudesq; Lara Zafrani; Isabelle Brindele; Emmanuelle Bugnet; Karine Celli Lebras; Julien Chabert; Lamia Djaghout; Catherine Fauvaux; Anne Lise Jegu; Ewa Kozakiewicz; Martine Meunier; Marie-Thérèse Tremorin; Claire Davoine; Isabelle Madelaine; Sophie Caillat-Zucman; Constance Delaugerre; Florence Morin; Damien Sène; Ruxandra Burlacu; Benjamin Chousterman; Bruno Mégarbanne; Pascal Richette; Jean-Pierre Riveline; Aline Frazier; Eric Vicaut; Laure Berton; Tassadit Hadjam; Miguel Alejandro Vazquez-Ibarra; Clément Jourdaine; Olivia Tran; Véronique Jouis; Aude Jacob; Julie Smati; Stéphane Renaud; Claire Pernin; Lydia Suarez; Luca Semerano; Sébastien Abad; Ruben B. nainous; Nicolas Bonnet; Celine Comparon; Yves Cohen; Hugues Cordel; Robin Dhote; Nathalie Dournon; Boris Duchemann; Nathan Ebstein; Thomas Gille; Benedicte Giroux-Leprieur; Jeanne Goupil de Bouille; Hilario Nunes; Johanna Oziel; Dominique Roulot; Lucile Sese; ClaireTantet; Yurdagul Uzunhan; Coralie Bloch-Queyrat; Vincent Levy; Fadhila Messani; Mohammed Rahaoui; Myléne Petit; Sabrina Brahmi; Vanessa Rathoin; Marthe Rigal; Nathalie Costedoat-Chalumeau; Liem Binh Luong; Zakaria Ait Hamou; Sarah Benghanem; Philippe Blanche; Nicolas Carlier; Benjamin Chaigne; Remy Gauzit; Hassan Joumaa; Mathieu Jozwiak; Marie Lachétre; Hélène Lafoeste; Odie Launay; Paul Legendre; Jonathan Marey; Caroline Morbieu; Lola-Jade Palmieri; Tali-Anne Szwebel; Hendy Abdoul; Alexandra Bruneau; Audrey Beclin-Clabaux; Charly Larrieu; Pierre Montanari; Eric Dufour; Ada Clarke; Catherine Le Bourlout; Nathalie Marin; Nathalie Menage; Samira Saleh-Mghir; Mamadou Salif Cisse; Kahina Cheref; Corinne Guerin; Jérémie Zerbit; Marc Michel; Sébastien Gallien; Etienne Crickx; Benjamin Le Vavasseur; Emmanuelle Kempf; Karim Jaffal; William Vindrios; Julie Oniszczuk; Constance Guillaud; Pascal Lim; Elena Fois; Giovanna Melica; Marie Matignon; Maud Jalabert; Jean-Daniel Lelièvre; David Schmitz; Marion Bourhis; Sylia Belazouz; Laetitia Languille; Caroline Boucle; Nelly Cita; Agnés Didier; Fahem Froura; Katia Ledudal; Thiziri Sadaoui; Alaki Thiemele; Delphine Le Febvre De Bailly; Muriel Carvhalo Verlinde; Julien Mayaux; Patrice Cacoub; David Saadoun; Mathieu Vautier; Héléne Bugaut; Olivier Benveniste; Yves Allenbach; Gaëlle Leroux; Aude Rigolet; Perrine Guillaume-Jugnot; Fanny Domont; Anne Claire Desbois; Chloé Comarmond; Nicolas Champtiaux; Segolene Toquet; Amine Ghembaza; Matheus Vieira; Georgina Maalouf; Goncalo Boleto; Yasmina Ferfar; Jean-Christophe Corvol; C.line Louapre; Sara Sambin; Louise-Laure Mariani; Carine Karachi; Florence Tubach; Candice Estellat; Linda Gimeno; Karine Martin; Aicha Bah; Vixra Keo; Sabrine Ouamri; Yasmine Messaoudi; Nessima Yelles; Pierre Faye; Sebastien Cavelot; Cecile Larcheveque; Laurence Annonay; Jaouad Benhida; Aida Zahrate-Ghoul; Soumeya Hammal; Ridha Belilita; Fanny Charbonnier; Claire Aguilar; Fanny Alby-Laurent; Carole Burger; Clara Campos-Vega; Nathalie Chavarot; Benjamin Fournier; Claire Rouzaud; Damien Vimpére; Caroline Elie; Prissile Bakouboula; Laure Choupeaux; Sophie Granville; Elodie Issorat; Christine Broissand; Marie-Alexandra Alyanakian; Guillaume Geri; Nawal Derridj; Naima Sguiouar; Hakim Meddah; Mourad Djadel; Héléne Chambrin-Lauvray; Jean-Charles Duclos-vallée; Faouzi Saliba; Sophie-Caroline Sacleux; Ilias Kounis; Sonia Tamazirt; Eric Rudant; Jean-Marie Michot; Annabelle Stoclin; Emeline Colomba; Fanny Pommeret; Christophe Willekens; Rosa Da Silva; Valérie Dejean; Yasmina Mekid; Ines Ben-Mabrouk; Florence Netzer; Caroline Pradon; Laurence Drouard; Valérie Camara-Clayette; Alexandre Morel; Gilles Garcia; Abolfazl Mohebbi; Férial Berbour; Mélanie Dehais; Anne-Lise Pouliquen; Alison Klasen; Loren Soyez-Herkert; Jonathan London; Younes Keroumi; Emmanuelle Guillot; Guillaume Grailles; Younes El amine; Fanny Defrancq; Hanane Fodil; Chaouki Bouras; Dominique Dautel; Nicolas Gambier; Thierno Dieye; Boris Bienvenu; Victor Lancon; Laurence Lecomte; Kristina Beziriganyan; Belkacem Asselate; Laure Allanic; Elena Kiouris; Marie-Héléne Legros; Christine Lemagner; Pascal Martel; Vincent Provitolo; Félix Ackermann; Mathilde Le Marchand; Aurélie Chan Hew Wai; Dimitri Fremont; Elisabeth Coupez; Mireille Adda; Frédéric Duée; Lise Bernard; Antoine Gros; Estelle Henry; Claire Courtin; Anne Pattyn; Pierre-Grégoire Guinot; Marc Bardou; Agnes Maurer; Julie Jambon; Amélie Cransac; Corinne Pernot; Bruno Mourvillier; Eric Marquis; Philippe Benoit; Damien Roux; Coralie Gernez; Cécile Yelnik; Julien Poissy; Mandy Nizard; Fanette Denies; Helene Gros; Jean-Jacques Mourad; Emmanuelle Sacco; Sophie Renet; F. Ader; Y. Yazdanpanah; F. Mentre; N. Peiffer-Smadja; F.X. Lescure; J. Poissy; L. Bouadma; J.F. Timsit; B. Lina; F. Morfin-Sherpa; M. Bouscambert; A. Gaymard; G. Peytavin; L. Abel; J. Guedj; C. Andrejak; C. Burdet; C. Laouenan; D. Belhadi; A. Dupont; T. Alfaiate; B. Basli; A. Chair; S. Laribi; J. Level; M. Schneider; M.C. Tellier; A. Dechanet; D. Costagliola; B. Terrier; M. Ohana; S. Couffin-Cadiergues; H. Esperou; C. Delmas; J. Saillard; C. Fougerou; L. Moinot; L. Wittkop; C. Cagnot; S. Le Mestre; D. Lebrasseur-Longuet; V. Petrov-Sanchez; A. Diallo; N. Mercier; V. Icard; B. Leveau; S. Tubiana; B. Hamze; A. Gelley; M. Noret; E. D’Ortenzio; O. Puechal; C. Semaille; T. Welte; J.A. Paiva; M. Halanova; M.P. Kieny; E. Balssa; C. Birkle; S. Gibowski; E. Landry; A. Le Goff; L. Moachon; C. Moins; L. Wadouachi; C. Paul; A. Levier; D. Bougon; F. Djossou; L. Epelboin; J. Dellamonica; C.H. Marquette; C. Robert; S. Gibot; E. Senneville; V. Jean-Michel; Y. Zerbib; C. Chirouze; A. Boyer; C. Cazanave; D. Gruson; D. Malvy; P. Andreu; J.P. Quenot; N. Terzi; K. Faure; C. Chabartier; V. Le Moing; K. Klouche; T. Ferry; F; Valour; B. Gaborit; E. Canet; P. Le Turnier; D. Boutoille; F. Bani-Sadr; F. Benezit; M. Revest; C. Cameli; A. Caro; MJ Ngo Um Tegue; Y. Le Tulzo; B. Laviolle; F. Laine; G. Thiery; F. Meziani; Y. Hansmann; W. Oulehri; C. Tacquard; F. Vardon-Bounes; B. Riu-Poulenc; M. Murris-Espin; L. Bernard; D. Garot; O. Hinschberger; M. Martinot; C. Bruel; B. Pilmis; O. Bouchaud; P. Loubet; C. Roger; X. Monnet; S. Figueiredo; V. Godard; J.P. Mira; M. Lachatre; S. Kerneis; J. Aboab; N. Sayre; F. Crockett; D. Lebeaux; A. Buffet; J.L. Diehl; A. Fayol; J.S. Hulot; M. Livrozet; A Mekontso- Dessap; C. Ficko; F. Stefan; J. Le Pavec; J. Mayaux; H. Ait-Oufella; J.M. Molina; G. Pialoux; M. Fartoukh; J. Textoris; M. Brossard; A. Essat; E. Netzer; Y. Riault; M. Ghislain; L. Beniguel; M. Genin; L. Gouichiche; C. Betard; L. Belkhir; A. Altdorfer; V Fraipont Centro; S. Braz; JM Ferreira Ribeiro; R Roncon Alburqueque; M. Berna; M. Alexandre; B. Lamprecht; A. Egle; R. Greil; M. Joannidis; Thomas F. Patterson; Philip O. Ponce; Barbara S. Taylor; Jan E. Patterson; Jason E. Bowling; Heta Javeri; LuAnn Larson; Angela Hewlett; Aneesh K. Mehta; Nadine G. Rouphael; Youssef Saklawi; Nicholas Scanlon; Jessica J. Traenkner; Ronald P. Trible, Jr.; Emmanuel B. Walter; Noel Ivey; Thomas L. Holland; Guillermo M. Ruiz-Palacios; Alfredo Ponce de León; Sandra Rajme; Lanny Hsieh; Alpesh N. Amin; Miki Watanabe; Helen S. Lee; Susan Kline; Joanne Billings; Brooke Noren; Hyun Kim; Tyler D. Bold; Victor Tapson; Jonathan Grein; Fayyaz Sutterwala; Nicole Iovine; Lars K. Beattie; Rebecca Murray Wakeman; Matthew Shaw; Mamta K. Jain; Satish Mocherla; Jessica Meisner; Amneris Luque; Daniel A. Sweeney; Constance A. Benson; Farhana Ali; Robert L. Atmar; Hana M. El Sahly; Jennifer Whitaker; Ann R. Falsey; Angela R. Branche; Cheryl Rozario; Justino Regalado Pineda; José Arturo Martinez-Orozco; David Chien Lye; Sean WX. Ong; Po Ying Chia; Barnaby E. Young; Uriel Sandkovsky; Mezgebe Berhe; Clinton Haley; Emma Dishner; Valeria D. Cantos; Colleen F. Kelley; Paulina A. Rebolledo Esteinou; Sheetal Kandiah; Sarah B. Doernberg; Pierre-Cedric B. Crouch; Hannah Jang; Anne F. Luetkemeyer; Jay Dwyer; Stuart H. Cohen; George R. Thompson, 3rd; Hien H. Nguyen; Robert W. Finberg; Jennifer P. Wang; Juan Perez-Velazquez; Mireya Wessolossky; Patrick E.H. Jackson; Taison D. Bell; Miranda J. West; Babafemi Taiwo; Karen Krueger; Johnny Perez; Triniece Pearson; Catharine I. Paules; Kathleen G. Julian; Danish Ahmad; Alexander G. Hajduczok; Henry Arguinchona; Christa Arguinchona; Nathaniel Erdmann; Paul Goepfert; Neera Ahuja; Maria G. Frank; David Wyles; Heather Young; Myoung-don Oh; Wan Beom Park; Chang Kyung Kang; Vincent Marconi; Abeer Moanna; Sushma Cribbs; Telisha Harrison; Eu Suk Kim; Jongtak Jung; Kyoung-Ho Song; Hong Bin Kim; Seow Yen Tan; Humaira Shafi; MF Jaime Chien; Raymond KC. Fong; Daniel D. Murray; Jens Lundgren; Henrik Nielsen; Tomas Jensen; Barry S. Zingman; Robert Grossberg; Paul F. Riska; Otto O. Yang; Jenny Ahn; Rubi Arias; Rekha R. Rapaka; Naomi Hauser; James D. Campbell; William R. Short; Pablo Tebas; Jillian T. Baron; Susan L.F. McLellan; Lucas S. Blanton; Justin B. Seashore; C. Buddy Creech; Todd W. Rice; Shannon Walker; Isaac P. Thomsen; Diego Lopez de Castilla; Jason W. Van Winkle; Francis X. Riedo; Surinder Kaur Pada; Alvin DY. Wang; Li Lin; Michelle Harkins; Gregory Mertz; Nestor Sosa; Louis Yi Ann Chai; Paul Anantharajah Tambyah; Sai Meng Tham; Sophia Archuleta; Gabriel Yan; David A. Lindholm; Ana Elizabeth Markelz; Katrin Mende; Richard Mularski; Elizabeth Hohmann; Mariam Torres-Soto; Nikolaus Jilg; Ryan C. Maves; Gregory C. Utz; Sarah L. George; Daniel F. Hoft; James D. Brien; Roger Paredes; Lourdes Mateu; Cora Loste; Princy Kumar; Sarah Thornton; Sharmila Mohanraj; Noreen A. Hynes; Lauren M. Sauer; Christopher J. Colombo; Christina Schofield; Rhonda E. Colombo; Susan E. Chambers; Richard M. Novak; Andrea Wendrow; Samir K. Gupta; Tida Lee; Tahaniyat Lalani; Mark Holodniy; Aarthi Chary; Nikhil Huprikar; Anuradha Ganesan; Norio Ohmagari; Ayako Mikami; D. Ashley Price; Christopher J.A. Duncan; Kerry Dierberg; Henry J. Neumann; Stephanie N. Taylor; Alisha Lacour; Najy Masri; Edwin Swiatlo; Kyle Widmer; James D. Neaton; Mary Bessesen; David S. Stephens; Timothy H. Burgess; Timothy M. Uyeki; Robert Walker; G. Lynn Marks; Anu Osinusi; Huyen Cao; Anabela Cardoso; Stephanie de Bono; Douglas E. Schlichting; Kevin K. Chung; Jennifer L. Ferreira; Michelle Green; Mat Makowski; Michael R. Wierzbicki; Tom M. Conrad; Jill Ann El-Khorazaty; Heather Hill; Tyler Bonnett; Nikki Gettinger; Theresa Engel; Teri Lewis; Jing Wang; John H. Beigel; Kay M. Tomashek; Varduhi Ghazaryan; Tatiana Beresnev; Seema Nayak; Lori E. Dodd; Walla Dempsey; Effie Nomicos; Marina Lee; Rhonda Pikaart-Tautges; Mohamed Elsafy; Robert Jurao; Hyung Koo; Michael Proschan; Tammy Yokum; Janice Arega; Ruth Florese; Jocelyn D. Voell; Richard Davey; Ruth C. Serrano; Zanthia Wiley; Varun K. Phadke; Paul A. Goepfert; Carlos A. Gomez; Theresa A. Sofarelli; Laura Certain; Hannah N. Imlay; Cameron R. Wolfe; Emily R. Ko; John J. Engemann; Nora Bautista Felix; Claire R. Wan; Sammy T. Elmor; Laurel R. Bristow; Michelle S. Harkins; Nicole M. Iovine; Marie-Carmelle Elie-Turenne; Victor F. Tapson; Pyoeng Gyun Choe; Richard A. Mularski; Kevin S. Rhie; Rezhan H. Hussein; Dilek Ince; Patricia L. Winokur; Jin Takasaki; Sho Saito; Kimberly McConnell, PharmD; David L. Wyles; Ellen Sarcone; Kevin A. Grimes; Katherine Perez; Charles Janak; Jennifer A. Whitaker; Paulina A. Rebolledo; John Gharbin; Allison A. Lambert; Diego F. Zea; Emma Bainbridge; David C. Hostler; Jordanna M. Hostler; Brian T. Shahan; Evelyn Ling; Minjoung Go; Fleesie A. Hubbard; Melony Chakrabarty; Maryrose Laguio-Vila; Edward E. Walsh; Faheem Guirgis; Vincent C. Marconi; Christian Madar; Scott A. Borgetti; Corri Levine; Joy Nock; Keith Candiotti; Julia Rozman; Fernando Dangond; Yann Hyvert; Andrea Seitzinger; Kaitlyn Cross; Stephanie Pettibone; Seema U. Nayak; Gregory A. Deye
EClinicalMedicine, Vol 69, Iss , Pp 102472- (2024)
Academic Journal
Frontiers in Public Health, Vol 11 (2023)
Academic Journal
Mareen R. Datema; Sarah A. Lyons; Montserrat Fernández-Rivas; Barbara Ballmer-Weber; André C. Knulst; Riccardo Asero; Laura Barreales; Simona Belohlavkova; Frédéric de Blay; Michael Clausen; Ruta Dubakiene; Cristina Fernández-Perez; Philipp Fritsche; David Gislason; Karin Hoffmann-Sommergruber; Monika Jedrzejczak-Czechowicz; Laurian Jongejan; Marek L. Kowalski; Tanya Z. Kralimarkova; Jonas Lidholm; Nikolaos G. Papadopoulos; Todor A. Popov; Nayade del Prado; Ashok Purohit; Isabel Reig; Suranjith L. Seneviratne; Athanassios Sinaniotis; Emilia Vassilopoulou; Serge A. Versteeg; Stefan Vieths; Paco M. J. Welsing; E. N. Clare Mills; Thuy-My Le; Aeilko H. Zwinderman; Ronald van Ree
Frontiers in Allergy, Vol 2 (2021)
Academic Journal
Virginie Doyen; Carine Truyens; Hoa Nhu Thi; Hiep Tran Thi Mong; Thanh Le Chi; Frederic De Blay; Phuong Thi Ngoe Huynh; Olivier Michel; Francis Corazza
PLoS ONE, Vol 16, Iss 7, p e0253887 (2021)
Academic Journal
World Allergy Organization Journal, Vol 13, Iss 8, Pp 100212- (2020)
Academic Journal
Marianne Riou; Walid Oulehri; Cedric Momas; Olivier Rouyer; Fabienne Lebourg; Alain Meyer; Irina Enache; Cristina Pistea; Anne Charloux; Christophe Marcot; Frederic de Blay; Olivier Collange; Michel Mertes; Emmanuel Andrès; Samy Talha; Bernard Geny
Journal of Clinical Medicine, Vol 10, Iss 6, p 1318 (2021)
Academic Journal
Guillaume Pouessel; Claire Claverie; Julien Labreuche; Jean-Marie Renaudin; Aimée Dorkenoo; Mireille Eb; Anne Moneret-Vautrin; Antoine Deschildre; Stephane Leteurtre; Linus Grabenhenrich; Margitta Worm; Sabine Dölle; Kathrin Scherer; Isidor Hutteger; Morten Christensen; Carsten Bindslev-Jensen; Charlotte Mortz; Esben Eller; Henrik Fomsgaard Kjaer; Leonor Carneiro-Leão; Jenny Badas; Alice Coimbra; Dikla Pivko Levy; Moshe Ben-Shoshan; Ayelet Rimon; Shira Benor; Nicolette J. T. Arends; Nikki Edelbroek; Hans de Groot; Joyce A. M. Emons; H. Kim A. Brand; Dirk Verhoeven; Leonieke N. van Veen; Nicolette W. de Jong; Geunwoong Noh; Eun Ha Jang; Mariona Pascal; Olga Dominguez; Mònica Piquer; Montserrat Alvaro; Rosa Jimenez-Feijoo; Jaime Lozano; Adriana Machinena; Maria del Mar Folqué; Maria Teresa Giner; Ana María Plaza; Paul Turner; Nandinee Patel; Marta Vazquez-Ortiz; Sarah Lindsley; Lucy Walker; Simon Rosenberg; Adriano Mari; Claudia Alessandri; Ivana Giangrieco; Lisa Tuppo; Chiara Rafaiani; Georg Mitterer; Michela Ciancamerla; Rosetta Ferrara; Maria Livia Bernardi; Danila Zennaro; Maurizio Tamburrini; Maria Antonetta Ciardiello; Christian Harwanegg; Antonio Fernandez; Regina Selb; Philippe Egenmann; Michelle Epstein; Karin Hoffmann-Sommergruber; Frits Koning; Martinus Lovik; E. N. Clare Mills; Javier Moreno; Henk van Loveren; Jean-Michel Wal; Susanne Diesner; Cornelia Bergmayr; Barbara Pfitzner; Vera Elisabeth Assmann; Philipp Starkl; David Endesfelder; Thomas Eiwegger; Zsolt Szepfalusi; Heinz Fehrenbach; Erika Jensen-Jarolim; Anton Hartmann; Isabella Pali-Schöll; Eva Untersmayr; Soren Wille; Peter Meyer; Caroline Klingebiel; Jonas Lidholm; Angelica Ehrenberg; Jonas Östling; Isabelle Cleach; Jean-Louis Mège; Joana Vitte; Roberta Aina; Pawel Dubiela; Sabine Pfeifer; Merima Bublin; Christian Radauer; Piotr Humeniuk; Stefan Kabasser; Riccardo Asero; Gador Bogas; Francisca Gomez; Paloma Campo; Maria Salas; Inmaculada Doña; Esther Barrionuevo; Maria Auxiliadora Guerrero; Cristobalina Mayorga; Ana Prieto; Domingo Barber; Maria Jose Torres; Annette Jamin; Andrea Wangorsch; Barbara Ballmer; Stefan Vieths; Stephan Scheurer; Danijela Apostolovic; Jelena Mihailovic; Maja Krstic; Maria Starkhammar; Tanja Cirkovic Velickovic; Carl Hamsten; Marianne van Hage; Francine C. van Erp; Edward F. Knol; Hannah M. Kansen; Bo Pontoppidan; Yolanda Meijer; Cornelis K. van der Ent; André C. Knulst; Rebekah Sayers; Helen Brown; Adnan Custovic; Angela Simpson; Claire Mills; Juliane Schulz; Network for Online Registration of Anaphylaxis (NORA); Jaap Akkerdaas; Muriel Totis; Annabelle Capt; Corinne Herouet-Guicheney; Ronald van Ree; Tushar Banerjee; Antima Banerjee; Mathilde Claude; Grégory Bouchaud; Roberta Lupi; Laure Castan; Olivier Tranquet; Sandra Denery-Papini; Marie Bodinier; Chantal Brossard; Rosella De Poi; Elisa Gritti; Emiliano De Dominicis; Bert Popping; Patrizia Polverino de Laureto; Kati Palosuo; Anna Kaarina Kukkonen; Anna Pelkonen; Mika Mäkelä; Nanju Alice Lee; Johanna Rost; Sridevi Muralidharan; Dianne Campbell; Sam Mehr; Catherine Nock; Joseph Baumert; Steve Taylor; Carla Mastrorilli; Salvatore Tripodi; Carlo Caffarelli; Serena Perna; Andrea Di Rienzo Businco; Ifigenia Sfika; Arianna Dondi; Annamaria Bianchi; Carlotta Povesi Dascola; Giampaolo Ricci; Francesca Cipriani; Nunzia Maiello; Michele Miraglia del Giudice; Tullio Frediani; Simone Frediani; Francesco Macrì; Chiara Pistoletti; Iride Dello Iacono; Maria Francesca Patria; Elena Varin; Diego Peroni; Pasquale Comberiati; Loredana Chini; Viviana Moschese; Sandra Lucarelli; Roberto Bernardini; Giuseppe Pingitore; Umberto Pelosi; Roberta Olcese; Matteo Moretti; Anastasia Cirisano; Diego Faggian; Alessandro Travaglini; Mario Plebani; Maria Carmen Verga; Mauro Calvani; Paolo Giordani; Paolo Maria Matricardi; Noe Ontiveros; Francisco Cabrera-Chavez; Julie Galand; Etienne Beaudouin; The Anaphylaxis Working Group of the French Allergology SocietyThe Anaphylaxis Working Group of the French Allergology Society; Florence Pineau; Shinobu Sakai; Kayoko Matsunaga; Reiko Teshima; Colette Larré; Sandra Denery; Sebastian Tschirner; Valérie Trendelenburg; Gabriele Schulz; Bodo Niggemann; Kirsten Beyer; Youcef Bouferkas; Younes Belabbas; Djamel Saidi; Omar Kheroua; Kamel Eddine El Mecherfi; Malika Guendouz; Abir Haddi; Hanane Kaddouri; Luis Amaral; Ana Pereira; Susana Rodrigues; Mareen Datema; Laurian Jongejan; Michael Clausen; Andre Knulst; Nikolaos Papadopoulos; Marek Kowalski; Frédéric de Blay; Aeilko Zwinderman; Karin Hoffman-Sommergruber; Barbara Ballmer-Weber; Montserrat Fernandez-Rivas; Shan Deng; Jia Yin; Charlotte Eisenmann; Maria Nassiri; Rabea Reinert; Johanna P. M. van der Valk; Roy Gerth van Wijk; Yvonne Vergouwe; Ewout W. Steyerberg; Marit Reitsma; Harry J. Wichers; Huub F. J. Savelkoul; Berber Vlieg-Boerstra; Anthony E. J. Dubois; Fabrícia Carolino; Ana Rodolfo; Josefina Cernadas; Dasha Roa-Medellín; Ana Rodriguez-Fernandez; Joaquín Navarro; Vicente Albendiz; María Luisa Baeza; Sonsoles Intente-Herrero; Andrea Mikkelsen; Kirsten Mehlig; Lauren Lissner; Linda Verrill; Stefano Luccioli; Jolanda van Bilsen; Frieke Kuper; André Wolterbeek; Tanja Rouhani Rankouhi; Lars Verschuren; Hilde Cnossen; Prescilla Jeurink; Johan Garssen; Léon Knippels; Jossie Garthoff; Geert Houben; Winfried Leeman; M. Eleonore Pettersson; Afke M. M. Schins; Gerard H. Koppelman; Boudewjin J. Kollen; Svitlana Zubchenko; Sarah Kuntz; Pablo Mérida; Montserrat Álvaro; Monica Piquer; Carmen Riggioni; Juan Heber Castellanos; Rosa Jimenez; Melanie Cap; Elodie Drumez; Stéphanie Lejeune; Caroline Thumerelle; Clémence Mordacq; Véronique Nève; Sonia Ricò; Margherita Varini; Rita Nocerino; Linda Cosenza; Antonio Amoroso; Margherita Di Costanzo; Carmen Di Scala; Giorgio Bedogni; Roberto Berni Canani; Paul J. Turner; Paloma Poza-Guedes; Ruperto González-Pérez; Inmaculada Sánchez-Machín; Victor Matheu-Delgado; Erik Wambre; Anne-Sofie Ballegaard; Charlotte Madsen; Juliane Gregersen; Katrine Lindholm Bøgh; Philippe Aubert; Michel Neunlist; Antoine Magnan; Daniel Lozano-Ojalvo; Alba Pablos-Tanarro; Leticia Pérez-Rodríguez; Elena Molina; Rosina López-Fandiño; Akila Rekima; Patricia Macchiaverni; Mathilde Turfkruyer; Sebastien Holvoet; Lénaïck Dupuis; Nour Baiz; Isabella Annesi-Maesano; Annick Mercenier; Sophie Nutten; Valérie Verhasselt; Ines Mrakovcic-Sutic; Srdan Banac; Ivana Sutic; Zdenka Baricev-Novakovic; Ingrid Sutic; Valentino Pavisic; Rosa Muñoz-Cano; Teodoríkez Jiménez-Rodríguez; Daniel Corbacho; Jordi Roca-Ferrer; Joan Bartra; Aleksandar Bulog; Vladimir Micovic; Lidia Markiewicz; Agata Szymkiewicz; Anna Szyc; Barbara Wróblewska; Bryan M. Harvey; Lucien F. Harthoorn; A. Wesley Burks; Georgios Rentzos; Anna-Lena Bramstång Björk; Ulf Bengtsson; Colin Barber; Chrystyna Kalicinsky; Christine Breynaert; Lieve Coorevits; Cornelia Jansen; Erna Van Hoeyveld; Kristin Verbeke; Anne-Marie Kochuyt; Rik Schrijvers; Diana Deleanu; Adriana Muntean; Maria Konstantakopoulou; Maria Pasioti; Anastasia Papadopoulou; Anna Iliopoulou; Nikolaos Mikos; Evangelia Kompoti; Eunice Dias de Castro; Borja Bartalomé; Kok Loong Ue; Elizabeth Griffiths; Stephen Till; Kate Grimshaw; Graham Roberts; Anna Selby; Indre Butiene; Jose Ignacio Larco; Ruta Dubakiene; Ana Fiandor; Alessandro Fiocchi; Nikos Papadopoulos; Sigurveig Sigurdardottir; Aline Sprikkelman; Anne-Fleur Schoemaker; Paraskevi Xepapadaki; Thomas Keil; Zizi Cojocariu; Beatriz Secades Barbado; Vasti Iancu; Esozia Arroabarren; Marta Goñi Esarte; Miren Arteaga; Mayra Coutinho Andrade; Denise Borges; Jorge Kalil; Pedro Giavina Bianchi; Rosana Camara Agondi; Rinkesh Kumar Gupta; Akanksha Sharma; Kriti Gupta; Mukul Das; Premendra Dwivedi; Rusudan Karseladze; Liana Jorjoliani; Lali Saginadze; Mariam Tskhakaia; Katia Basello; Gabriele Piuri; Attilio Francesco Speciani; Michela Carola Speciani; Carla Camerotto; Francesco Zinno; Olga Pakholchuk; Svitlana Nedelska; Stefano Pattini; Maria Teresa Costantino; Silvia Peveri; Danilo Villalta; Eleonora Savi; Andrea Costanzi; Vera A. Revyakina; Marina A. Kiseleva; Elena D. Kuvshinova; Inna A. Larkova; Anton A. Shekhetov; Diana Silva; André Moreira; José Plácido; Hanneke van der Kleij; Esther van Twuijver; Robbert Sutorius; Pieter-Jan de Kam; Jenny van Odijk; Helen Lindqvist; Elin Lustig; Amyra Ali Azamar Jácome; Karla Leversia Borjas Aguilar; Miguel García Domínguez; David Alejandro Mendoza Hernández; Cristiano Caruso; Cono Casale; Gian Lodovico Rapaccini; Antonino Romano; Italo De Vitis; Renata R. Cocco; Carolina Aranda; Marcia C. Mallozi; Jackeline F. Motta; Lilian Moraes; Antonio Pastorino; Nelson Rosario; Ekaterini Goudouris; Arnaldo Porto; Neusa F. Wandalsen; Emanuel Sarinho; Flavio Sano; Dirceu Solé; Constantinos Pitsios; Maria Petrodimopoulou; Ekaterini Papadopoulou; Maria Passioti; Meropi Kontogianni; Nino Adamia; Ekaterina Khaleva; Ana Prieto del Prado; George Du Toit; Edyta Krzych; Urszula Samolinska-Zawisza; Konrad Furmanczyk; Aneta Tomaszewska; Filip Raciborski; Agnieszka Lipiec; Piotr Samel-Kowalik; Artur Walkiewicz; Jacek Borowicz; Boleslaw Samolinski; Aimee Lou Nano; Marysia Recto; Maria Luisa Somoza; Natalia Blanca López; Diana Pérez Alzate; Francisco Javier Ruano; Maria Isabel Garcimartín; Elisa Haroun; Maria Vázquez de la Torre; Antonia Rojas; Montserrat López Onieva; Gabriela Canto; Alexandra Rodrigues; Andreia Forno; António Jorge Cabral; Rute Gonçalves; Ilya Vorozhko; Tatyana Sentsova; Olga Chernyak; Svetlana Denisova; Lidia Ilènko; Valery Muhortnich; Caroline Zimmermann; Alexander Rohrbach; Faisal R. Bakhsh; Kollen Boudewijn; Anne-Marie Oomkes-Pilon; Dorien Van Ginkle; Mira Šilar; Anja Jeverica; Tina Vesel; Tadej Avčin; Peter Korošec; Johanna van der Valk; Irene Berends; Nicolette Arends; Maurits van Maaren; Harry Wichers; Joyce Emons; Anthony Dubois; Nicolette de Jong; Oksana Matsyura; Lesya Besh; Chung-Hsiung Huang; Tong-Rong Jan; Gary Stiefel; Jean Tratt; Kerrie Kirk; Fabricia Carolino; Stefania Arasi; Lucia Caminiti; Giuseppe Crisafulli; Chiara Fiamingo; Jlenia Fresta; Giovanni Pajno; Ben Remington; Astrid Kruizinga; W. Marty Blom; Joost Westerhout; Sabina Bijlsma; Joe Baumert; Mark Blankestijn; Henny Otten; Rob Klemans; Anouska D. Michelsen-Huisman; Harmieke van Os-Medendorp; Astrid G. Kruizinga; Astrid Versluis; Gert van Duijn; H. Mary-Lene de Zeeuw-Brouwer; Jacqueline J. M. Castenmiller; Hub P. J. M. Noteborn; Geert F. Houben; Kristian Bravin; David Luyt; Bushra Javed; Phil Couch; Christopher Munro; Phil Padfield; Matt Sperrin; Aideen Byrne; Lizalet Oosthuizen; Carina Kelleher; Fiona Ward; Niamh Brosnan; Graham King; Eva Corbet; Josué Alejandro Huertas Guzmán; Montserrat Bosque García; Oscar Asensio; Laura Valdesoiro Navarrete; Helena Larramona; Xavier Domingo Miró; Katarzyna Pyrz; Moira Austin; Yanne Boloh; Philip Couch; Deirdre Galloway; Pilar Hernandez; Jonathan O’B. Hourihane; Fiona Kenna; Barbara Majkowska-Wojciechowska; Lynne Regent; Marina Themisb; Sabine Schnadt; Aida Semic-Jusufagic; Audrey Dunn Galvin; Tiina Kauppila; Mikael Kuitunen; Nikolaos A. Kitsioulis; Nikolaos Douladiris; Sofia Kostoudi; Ioanna Manolaraki; Dimitris Mitsias; Emmanouil Manousakis; Nikolaos G. Papadopoulos; Rebecca Knibb; Jennifer Hammond; Richard Cooke; Jaakko Yrjänä; Anna-Maija Hanni; Päivi Vähäsarja; Oona Mustonen; Teija Dunder; Petri Kulmala; Eva Lasa; Carmen D’Amelio; Sara Martínez; Alejandro Joral; Gabriel Gastaminza; Maria Jose Goikoetxea; David C. A. Candy; Marleen T. J. Van Ampting; Manon M. Oude Nijhuis; Assad M. Butt; Diego G. Peroni; Adam T. Fox; Jan Knol; Louise J. Michaelis; Ines Padua; Patricia Padrao; Pedro Moreira; Renata Barros; Hanan Sharif; Manzoor Ahmed; Nehad Gomaa; Joris Mens; Koen Smit; Frans Timmermans; Tomaž Poredoš; Anja Koren Jeverica; Marjeta Sedmak; Evgen Benedik; Meta Accetto; Mirjana Zupančič; Glauce Yonamine; Gustavo Soldateli; Bruna Aquilante; Antonio Carlos Pastorino; Cleonir Lui de Moraes Beck; Andrea Keiko Gushken; Mayra de Barros Dorna; Cristiane Nunes dos Santos; Ana Paula Moschione Castro; Abdulhadi Al-Qahtani; Rand Arnaout; Agha Rehan Khaliq; Rashid Amin; Farrukh Sheikh; Jorge Alvarez; Marta Anda; Miriam Palacios; Montserrat De Prada; Carmen Ponce; Bianca Balbino; Riccardo Sibilano; Thomas Marichal; Nicolas Gaudenzio; Hajime Karasuyama; Pierre Bruhns; Mindy Tsai; Laurent L. Reber; Stephen J. Galli; Ana Reis Ferreira; Josefina R. Cernadas; Aida del Campo García; Sara Pereiro Fernández; Nerea Sarmiento Carrera; Fernando Bandrés Sánchez-Cruz; José Ramón Fernández Lorenzo; Stephanie Claus; Claudia Pföhler; Franziska Ruëff; Regina Treudler; Mercedes Escarrer Jaume; Agustin Madroñero; Maria Teresa Guerra Perez; Juan Carlos Julia; Charlotte Hands Plovdiv; Lee Gethings; Jim Langridge; Karine Adel-Patient; Hervé Bernard; Ivona Barcievic-Jones; Raditsa Sokolova; Rumyana Yankova; Mariya Ivanovska; Marianna Murdjeva; Tatyana Popova; Svetlan Dermendzhiev; Martin Karjalainen; Ulrike Lehnigk; Duncan Brown; Julie C. Locklear; Julie Locklear; Ioana Maris; Jonathan Hourihane; Cristina Ornelas; Joana Caiado; Manuel Branco Ferreira; Manuel Pereira-Barbosa; Yolanda Puente; Juan Carlos Daza; Francisco Javier Monteseirin; Natalia Ukleja-Sokolowska; Ewa Gawronska-Ukleja; Magdalena Zbikowska-Gotz; Zbigniew Bartuzi; Lukasz Sokolowski; Aine Adams; Bernard Mahon; Karen English; Nelly Gourdon-Dubois; Laetitia Sellam; Bruno Pereira; Elodie Michaud; Khaled Messaoudi; Bertrand Evrard; Jean-Luc Fauquert; Francisca Palomares; Gador Gomez; Maria Jose Rodriguez; Luisa Galindo; Ana Molina; Lorella Paparo; Maurizio Mennini; Rosita Aitoro; Adam Wawrzeńczyk; Michał Przybyszewski; Anna Wawrzeńczyk; Hulya Ercan Sarıcoban; Meltem Ugras; Zerrin Yalvac; Bertine M. J. Flokstra-de Blok; J. L. van der Velde; Andrea Vereda; Clara Ippolito; Amaranta Traversa; Daniela Adriano; Daniela Manila Bianchi; Silvia Gallina; Lucia Decastelli; Melina Makatsori; Anne Miles; Sonja Posega Devetak; Iztok Devetak; Soraya Ainad Tabet; Jeanette Fisker Trandbohus; Pernille Winther; Hans-Jørgen Malling; Kirsten Skamstrup Hansen; Lene Heise Garvey; Chia-Chi Wang; Yin-Hua Cheng; Chun-Wei Tung; Mariola Dietrich; Ingo Marenholz; Birgit Kalb; Sarah Grosche; Katharina Blümchen; Rupert Schlags; Mareike Price; Sylke Rietz; Jorge Esparza-Gordillo; Susanne Lau; Young-Ae Lee; Ali Almontasheri; Mohammad Al Bahkali; Sahar Elshorbagi; Abdullah Alfhaid; Mashary Altamimi; Eman Madbouly; Hassan Al-Dhekri; Rand K. Arnaout; Maria Basagaña; Sira Miquel; Borja Bartolomé; Bettina Brix; Stefanie Rohwer; Sandra Brandhoff; Alena Berger; Waltraud Suer; Alf Weimann; Cristina Bueno; Laura Martín-Pedraza; Sara Abián; Pablo San Segundo-Acosta; Juan Carlos López-Rodríguez; Rodrigo Barderas; Eva Batanero; Javier Cuesta-Herranz; María Teresa Villalba; Magna Correia; Filipe Benito-Garcia; Cristina Arêde; Susana Piedade; Mário Morais-Almeida; James Hindley; Ross Yarham; Anna Kuklinska-Pijanka; David Gillick; Karine Patient; Martin D. Chapman; Katrine L. Bøgh; Ana Miranda; Eugénia Matos; Anna Sokolova; Huan Rao; Ivona Baricevic-Jones; Frances Smith; Wentong Xue; Helga Magnusdottir; Anna G. Vidarsdottir; Sigrun Lund; Anders Blom Jensen; Bjorn R. Ludviksson; Reyna Simon; Robert Elfont; Sean Bennett; Robert Voyksner; Maria de Lurdes Torre; Songül Yürek; Margaretha A. Faber; Annick Bastiaensen; Evelyne Mangodt; Athina van Gasse; Ine Decuyper; Vito Sabato; Margo M. Hagendorens; Chris H. Bridts; Luc S. De Clerck; Didier Ebo; Susanne Schwarz; Mandy Ziegert; Saskia Albroscheit; Christian Schwager; Skadi Kull; Jochen Behrends; Niels Röckendorf; Frauke Schocker; Andreas Frey; Arne Homann; Wolf-Meinhard Becker; Uta Jappe; Nesrine Zaabat; Sylvia Osscini; Chantal Agabriel; Benoît Sterling; Ania Carsin; Valérie Liabeuf; Monica Maćków; Alina Zbróg; Monica Bronkowska; Justine Courtois; Romy Gadisseur; Catherine Bertholet; Pierre Lukas; Etienne Cavalier; Philippe Delahaut; Birgit Quinting; Margareta Brandt Gertmo; Ewa Ternesten Hasseus; Vladyslava Barzylovych; Júlio Oliveira; Luis F. Ensina; Carolina S. Aranda; Leire Dopazo; Rebeca Lopez; Raquel Perez; Laura Santos-Diez; Agurtzane Bilbao; Juan Miguel Garcia; Ignacio García Núñez; María Ángeles Algaba Mármol; María José Barasona Villarejo; José Antonio Bácter Martos; Marina Suárez Vergara; José María Ignacio García; Agata Michalska; Grzegorz Sergiejko; Robert Zacniewski; Ileana-Maria Ghiordanescu; Cristina Deaconu; Mihaela Popescu; Roxana Silvia Bumbacea; Alkerta Ibranji; Elida Nikolla; Gjustina Loloci; Nanna Juel-Berg; Lau Fabricius Larsen; Lars Kjaergaard Poulsen; João Marcelino; Ricardo Prata; Ana Célia Costa; Fátima Duarte; Marta Neto; Jennifer Santos; Luís Câmara Pestana; Daniel Sampaio; Paola Minale; Paola Dignetti; Donatella Bignardi; Irena Nedelea; Florin-Dan Popescu; Mariana Vieru; Florin-Adrian Secureanu; Carmen Saviana Ganea; Miguel Vieira; José Pedro Moreira Silva; Timothy Watts; Sophia Watts; Marta Lomikovska; Marina Peredelskaya; Natalia Nenasheva; Ivana Filipovic; Zorica Zivkovic; Djordje Filipovic; Jennette Higgs; Amena Warner; Carla Jones
Clinical and Translational Allergy, Vol 7, Iss S1, Pp 1-79 (2017)
Academic Journal
Marek L. Kowalski; Ignacio Ansotegui; Werner Aberer; Mona Al-Ahmad; Mubeccel Akdis; Barbara K. Ballmer-Weber; Kirsten Beyer; Miguel Blanca; Simon Brown; Chaweewan Bunnag; Arnaldo Capriles Hulett; Mariana Castells; Hiok Hee Chng; Frederic De Blay; Motohiro Ebisawa; Stanley Fineman; David B. K. Golden; Tari Haahtela; Michael Kaliner; Connie Katelaris; Bee Wah Lee; Joanna Makowska; Ulrich Muller; Joaquim Mullol; John Oppenheimer; Hae-Sim Park; James Parkerson; Giovanni Passalacqua; Ruby Pawankar; Harald Renz; Franziska Rueff; Mario Sanchez-Borges; Joaquin Sastre; Glenis Scadding; Scott Sicherer; Pongsakorn Tantilipikorn; James Tracy; Vera van Kempen; Barbara Bohle; G Walter Canonica; Luis Caraballo; Maximiliano Gomez; Komei Ito; Erika Jensen-Jarolim; Mark Larche; Giovanni Melioli; Lars K. Poulsen; Rudolf Valenta; Torsten Zuberbier
World Allergy Organization Journal, Vol 9, Iss 1, Pp 1-42 (2016)
Academic Journal
Carole Ederlé; Anne-Laure Charles; Naji Khayath; Anh Poirot; Alain Meyer; Raphaël Clere-Jehl; Emmanuel Andres; Frédéric De Blay; Bernard Geny
Journal of Clinical Medicine, Vol 8, Iss 10, p 1613 (2019)
Academic Journal
Cindy Barnig; Ghada Alsaleh; Nicolas Jung; Doulaye Dembélé; Nicodème Paul; Anh Poirot; Béatrice Uring-Lambert; Philippe Georgel; Fréderic de Blay; Seiamak Bahram
PLoS ONE, Vol 10, Iss 11, p e0141740 (2015)
Refining the search results
Facets
[AR] Frederic de Blay
Publication year
-
Database provider
Title
Publisher
자료유형(Source Type)
Subject
Language